Arnavutköy Paintball denilince akla ilk gelen firma olan Marmara Paintball ile son derece keyifli bir güne hazır olun. Arnavutköy’de Boğazköy, Bolluca, Haraççı ve Taşoluk civarında paintball oynamak isteyenler 0533 564 9793 telefon numarasıyla rezervasyon yaptırabilirler. Paintball Arnavutköy alanları ile hizmetinizde olan firmamız sizlere bu alanda istediğiniz konuda elinden geldiğince yardımcı olacaktır.

Arnavutköy Paintball

Arnavutköy PaintballArnavutköy Paintball sahası ile Bolluca, Haraççı, Boğazköy ve Taşoluk’tan gelecek oyuncularımız bizlere ulaşarak en kolay yol tarifini alabilirler. En yakın oyun alanını, sahamızın boyutlarını ve kaç kişilik ekipler halinde oynamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yerimize gelecek diğer oyuncularımızı bilgilendirdiğimiz gibi bu sayfada da sizlere oyun hakkında bilinmesi gerekenleri aktarmaya çalışacağız.

0533 564 9793

Oyun içindeki en önemli ve can alıcı noktalardan biri oyun alanını bir harita şeklinde kafanızda canlandırabilmenizdir. Bu şekilde oyun haritasına daha rahat hakim olabilirsiniz. Böylece takım arkadaşlarınızın ve rakibinizin dağılımını daha rahat idrak edip ona göre hareketlenebilirsiniz. Tabi ki her şey bununla bitmiyor. Yani kendinize kafamda saha ile ilgili taralı bir alan oluşturdum diye oyun da kazanılmıyor. Kendi yetenekleriniz, takım arkadaşlarınızla uyumunuz, paintball deneyiminiz, silahla uyumunuz, hareket kabiliyetiniz, alan içindeki iletişim ve daha bir çok etken oyunu kazanmanız için artı puan sağlamaktadır.

Paintball Arnavutköy sahalarında sizleri ormanlık alanda bekleyen siperler mevcut. Eğer bizim sahamız gibi ormanlık bir alanda oynuyorsunuz rakibinizi kesinlikle bir ağacın arkasında aramayınız. Zaten bir ağacın arkasındaysa kesinlikle görünür ve kamufle olamaz. Ağaçlar sizin için sadece boya toplarından kaçınabileceğiniz bir koruma kalkanı olabilir. Bunun dışında bir ağacın arkasında kamufle olmanız neredeyse imkansızdır. Ya 8 yaşında olmalısınız ya da gerçekten olağanüstü zayıf olmanız gerekir. Bu yüzden kamufle olmak için geniş siper alanlarını seçmelisiniz. Seçtiğiniz siper alanı rahat hareket edilebilir ve birçok yönlü olmalıdır.

Bir başka değinmek istediğimiz nokta kendi oyuncularınızla rakip arasındaki mesafedir. Bu mesafeyi en iyi hücum konumuna getirerek ayarlamak için arkadaşlarınızla iyi bir iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Toplu bir şekilde hareket etmek size büyük bir avantaj sağlar. Toplu hareket etmek hem takımınızın bir bütün gibi çalışmasını sağlayacak hem de vurduğunuz darbelerin gücünü arttıracaktır. Böylece karşı takımı da dağıtıp püskürterek, etkisiz hale getirip hedefe daha rahat ulaşma imkanı doğar.

Arnavutköy Paintball

Arnavutköy Paintball alanlarımızda saha içinde uyguladığımız 5 m kuralına da dikkat etmeliyiz. Yukarıda bahsettiğimiz rakip arasındaki mesafeyi hesap ederken bunu da aklınızın bir köşesinde bulundurmanız gerekiyor. Daha yakın mesafeden yapılan atışlar aşırı şekilde can yakabilir. Bu yüzden bu kuralı da göz ardı etmemeliyiz.

0533 564 9793

Oyun içindeki bazı bölgeler iletişime geçebilmeniz önemlidir. Arkadaşlarınıza aktaracağınız oyun içi bilgilerle karşı takımı demoralize edebilir ve dikkatini dağıtabilirsiniz. Oyunun gidişatını etkiler mi? Hem de direkt olarak etkiler. Çünkü rakipteki en ufak bir moral bozukluğu veya dikkat dağınıklığı oyunu lehinize çevirmek için mükemmel bir fırsat olacaktır. Arnavutköy Paintball sahalarımıza gelirken bunları ipuçları olarak hafızanıza kaydetmelisiniz. Şunları unutmayın:

  • Takım olun.
  • Strateji geliştirin.
  • Beraber hareket edin.
  • Moralli ve pozitif olun.
  • Konsantre olun.

Son olarak bireysel performanslardan bahsedelim. Elbette paintball bireysel performanslara bağımlı bir spor değildir. Tabi ki takım ile uyum, aynı anda hareket etme, plan yapma ve bu plana bağımlı kalma önemlidir. Ancak her bireyin bir müsabaka içerisinde farklı görevleri vardır. Bu görevler tek başına bakıldığında bireysel performanslarla ilişkilidir. Oyuncular takıma bağlı kalırken aynı zamanda kendi bireysel performanslarını da yükseltmelidir. Çünkü çalışan dişlilerden biri bozulursa tüm makine bozulabilir. Bu da takımın işleyişini ve hedefe ulaşma imkanını ortadan kaldırır.

Arnavutköy’den Marmara Paintball Merkez Ofisine Nasıl Gidilir?

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak