Yenibosna Paintball sahaları ile ilgili bilgi vermeden önce sizlere bu oyunun nasıl geliştiğini aktaralım. 1970’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan, öncelikli amacı kesilen ağaçları belirlemek için ağaçların üzerine işaretlemelerin yapıldığı, daha sonrasında ise bunu bir spora evirerek ticari yayılımının gerçekleştiği bir oyun türüdür. Outdoor sporların gittikçe ilgi çekici bir hal alması paintball için de önemli bir katkı sağlamıştır. Dijitalleşen dünya içerisinde böylesi reel sporların halen aktif olarak oynanması da sevindirici diyebiliriz.

Yenibosna Paintball

Yenibosna PaintballBu oyunu oynarken belirli kıyafetlerin giyilmesi zorunludur. Koruyucu kıyafetlerin, kafada özel yapılmış olan kırılmaz maskelerin giyilmesi oyuncuların sağlığı açısından çok önemlidir.

0533 564 9793

Yenibosna Paintball sahalarındaki oyunda neredeyse gerçek silah görüntüsü verilmiş gazlı silahlar kullanılmaktadır. Bu gazlı silahların belli bölümüne yerleştirilen boya topları da oyundaki mermi konumundadır. Silahı ateşleyip boya toplarıyla karşı takım oyuncusunu vurmak oyundaki temel prensiptir. Günümüzde pek çok farklı kurgularla oyunda bölümler oluşturulmuştur. Bunun içerisinde bayrak kapma oyunu da en çok tercih edilenlerden biridir.

Yenibosna Paintball Saha Şartları Nedir?

Paintball, özel olarak tasarlanmış çeşitli mevzi bölümlerinin, çukurların bulunduğu, küçük odaların, hurda malzemelerin de tercihen siper almak için kullanıldığı bir platformda oynanmaktadır. Bu platformlar çeşitli zorluk ve büyüklükte olabilmektedir. Platformun büyüklüğüne göre kişi sayısı da 10 ila 20 kişi arasında değişebilmektedir. Ekibinizi kurarak bu eğlenceli aktiviteyi denemenizi ve mümkün olduğunca oyun kurallarına uymanızı tavsiye ederiz.

Yenibosna Paintball, insanların bu eğlenceli sporu yapabilmesi için oluşturulmuş, özel oyun alanlarıyla gerçek bir rekabet havasına bürünebileceğiniz adreslerden biridir. Oynamak istiyorsanız istediğiniz gün ve saat için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Böylece oyun saatini bekleyerek rakiplerinize meydan okumaya başlayabilirsiniz.

0533 564 9793

Bu oyun kıyafet ve maskeler olmadığı müddetçe oynanması çeşitli yaralanmalara sebep olabilir. Bu nedenle kesinlikle kıyafetsiz ve maskesiz oyun alanında bulunmayın ve oyun içerisinde maskenizi çıkartmaya yeltenmeyin. Ayrıca silahınızı rakibinize 1-2 metre uzaklıktayken ateşlemeniz de rakibinize acı verebilir ve ufak yaralanmalara sebep olabilir. Bakınız: Paintball Acıtır mı?

Bu nedenle belirli mesafelerin önüne geçmeden kuralına uygun oynamanız gereklidir. Onun dışında üzerinize boya toplarının isabet etmesi halinde hiçbir yaralanma olayı yaşanması mümkün değildir. Rekabeti dozunda tutarak kuralına uygun oynanması haline oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, stratejiler oluşturup takımca hareket edebileceğiniz bir spordur.

Bu stratejik ve efora dayalı olan eğlenceli spor aktivitesine Yenibosna Paintball’da erişebilir, arkadaşlarınızla kıyasıya yarışıp zafere ulaşan takım olabilirsiniz. Sizler için özel hazırlanmış kıyafetleri giyip, silah hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, hakemlerin kontrolünde paintball müsabakasına başlayabilir ve (en az) bir saat boyunca zorlu platformların arasında kazanmak için yarışmaya başlayabilirsiniz.

Yanibosna Paintball İçin Takımınızı Kurun ve Başlayın!

Unutmayın! Paintball bir takım oyunudur. Bu oyunu birlikte ve doğru hareket ederek kazanabilirsiniz. Eğlenmek amaçlı oynanan bir oyun da olsa içimizdeki kazanma güdülerinden hareketle bir plan oluşturmalı, hedefe koşabilecek hızlı bir (veya) takım arkadaşı seçmeli ve diğer ekip üyelerinin de o arkadaşınıza rakip takımın ateş etmesini engellemek için dikkat dağıtmalısınız. Rakip takımı renklendirmek için nişan alın ve ateş edin.

Bu eğlenceli aktiviteyi en kaliteli ortamda oynamak ve arkadaşlarınıza meydan okumak istiyorsanız Paintball Yenibosna’ya davetlisiniz. Bizlere ulaşmak ve rezervasyon yaptırmak için iletişim bilgilerimize ulaşmak için sitemizin iletişim kısmındaki verileri kullanabilirsiniz. Bu sporu oynamak için herhangi bir zamanı kullanabilirsiniz. Oyun alanları sürekli açık olup, mesai saatleri günün büyük kısmına yayılmaktadır.

Eğlence aktivitelerinin tümünde olduğu gibi hafta sonları yoğun bir talebin ortaya çıkıyor olması sebebi ile bu zaman dilimleri için rezervasyonlarınızı daha erken yapmanızda fayda vardır. Unutmayın takımlar ne kadar kalabalıksa oyun o kadar eğlenceli olacaktır. Bunun için olabildiğince geniş gruplarla oyuna başlayın. Yenibosna Paintball merkez ofis ve fiyatı aşağıda listelenmiştir.

Fiyat: 30 TL

Yenibosna’dan Marmara Paintball merkez ofisine nasıl gidebilirim?

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak