Sultangazi Paintball sahaları ile oynayacağınız bu oyun Amerika’da başlayıp dünyanın dört bir yanına yayılan ve mevcut şartlarda en çok tercih edilen takım oyunlarından bir tanesi olmuştur ve son yıllarda ülkemizde de yükselen bir trenddir.

Sultangazi Paintball

sultangazi paintballŞehir insanlarının hayatın yorucu ve sıkıcı temposundan sıyrılmak için tercih ettikleri bu aktivite, hem spor hem de oyun olarak kabul edilen profesyonel olmayan ekstrem sporlardan bir tanesidir. Sultangazi paintball oyunu oynayabilmek için modern ve donanımlı tesislere sahiptir.

0533 564 9793

Oyun oynamak için herhangi bir niteliğe sahip olmanız gerekmediği gibi oyun bir deneyimdi gerektirmediğinden herkes tarafından oynanabilir. Küçük büyük, kadın erkek, genç yaşlı herkesin içerisinde kendine dair bir şeyler bulabileceği bu oyun; şehir insanlarının en etkili stres bertaraf etme yöntemlerinin başında gelir. Ayrıca düzenli olarak paintball oynamak, belli bir kondisyon seviyesine de ister istemez ulaşılmasına neden olacağından aslında nitelikli sporlar arasında yer alır. Zira, bu spor doğal olarak vücut kondisyonu artıran bir aktivitedir.

Sultangazi Paintball ile Spor Yapın

Elbette, bu oyun birçok özelliği ile birçok spor dalından ya da spor olarak tanımlanan aktiviteden daha efektif bir kondisyon aracıdır. Paintball oyuncuları, sahadan tüm fiziksel nitelikler bakımından aktiftir ve sürekli hareket halinde olurlar. Bu süreç içerisinde oyuncuların birer asker kadar efor sarf etmeleri söz konusudur. Tabii bu seviyede askeri hareketliliğin vücut fonksiyonları üzerinde oldukça ciddi seviyede yapıcı etkileri söz konusudur.

Bir pentatlon sporcusu kadar enerji sarf etmeniz söz konusu değilse de, pek çok spor dalından çok daha hareketli olacağınız tartışılmazdır. Bu durumda Sultangazi Paintball sahalarında sürdürülen aktivitenin spor olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

0533 564 9793

Sultangazi Paintball ile Güvendesiniz

Normal koşullarda her spor dalının kendi özellikleri doğrultusunda belli düzeyde tehlikeleri elbette söz konusudur. Fakat bu spor oyuncunun kendi eforunu kontrol edebileceği bir spor olduğundan fizyolojik olarak bir riski olmadığı gibi, koruyu kıyafetleri sayesinde harici etkenler nedeniyle bir risk de söz konusu değildir. Sultangazi Paintball sahalarında özel kıyafetlerle oynanan bir oyun olduğundan büyük ölçüde koruma tedbirleri de alınmış olur. Hatta bu özelliği ile diğer pek çok spor dalından daha güvenli olduğu söylenebilir. Boya atan tabancalar dahil olmak üzere hiçbir ekipmanın zarar verici bir etkisi söz konusu değildir.

Kimler Sultangazi Paintball oyunlarına katılabilir?

Dileyen herkes Sultangazi Paintball sahalarında enerjisini atıp, eğlenebilir. Dostlarınız aileniz veya hiç tanımadığınız rakiplerinizle oyun oynayabilirsiniz. Tabii bu oyunu oynamak için 14 yaşından büyük olmak gereklidir. Bunun dışında oyuna giriş yapmak için hiçbir ön koşul söz konusu değildir.

Oyuna çeşitli fiziksel engelleri bulunan oyuncuların dahi katılabilmesi mümkündür. Bu anlamda evrensel bir oyun olan paintball bu özelikleri ile dünyanın en sevilen oyunlarının başında gelir. Yaş ve cinsiyet sınırlaması olmaması sayesinde oyunun oyuncu kitlesi oldukça geniştir ve ailecek oynanabilen nadir oyunlar arasında yer alır. Dünyanın hemen her yerinde oynanan bu oyun, ülkemizin özellikle büyükşehirlerde yükselen değeridir.

Sultangazi Paintball sahalarında gündelik hayatın stresli temposundan kurtulup, iyi zaman geçirebilirsiniz. Sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerin tamamını bir araya getiren bu eğlence biçimi hayatınızın ayrılmaz bir parçası haline gelebilir. Üstelik sağlıklı bir yaşam sürdürmek için ihtiyacınız olan sportif etkinlikleri gerçekleştirmenizi bu kadar eğlenceli biçimde sağlayan başka bir aktivite türü de bulunmuyor. Siz de modern dünya ile aynı anda bu eğlencenin tadına bakmak ve iyi zaman geçirmek istiyorsanız hemen takımınızı toparlayın. Yapmanız gereken sadece harekete geçmek ve rezervasyonunuzu yaptırmak.

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak