Büyükçekmece paintball ile hizmetinizde olan firmamız size en yakın sahayı temin etmektedir. Paintball Büyükçekmece, Mimaroba, Kumburgaz, Tepecik, Ahmediye ve civarında oynamak isteyenler için sizlere 40 Kişilik sahamızla hizmet vermekteyiz. Büyükçekmece Paintball alanlarımızla İstanbul’daki en kaliteli saha ve hizmet şartlarına sahip olan Marmara Paintball ile 0533 564 9793 no’lu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Büyükçekmece Paintball

Sahamıza gelmeden önce size sağlayacağımız bilgiler işinize yarayabilir. Bunlar her paintball oyuncusunun bilmesi gereken bilgiler değildir. Fakat bilmeniz hem bu oyunun nasıl geliştiğini daha iyi anlamanızı sağlar hem de sizi daha bilinçli bir oyuncu yapar.

0533 564 9793

Büyükçekmece PaintballPaintball oyunu ilk kez 1981 yılında oynanmıştır. Charles Gaines isimli bir kayak dükkanı sahibi tarafından icat edildiği belirtiliyor (Doğruluğu tartışılır). Söylentiye göre ortaklarıyla beraber outdoor yani açık alanda hayatta kalma oyunları üzerine yoğunlaşmışken bu oyunu icat etmişler. Aslında bu oyunun icat edildiği yıllar. Bir de ortaya çıkış amacı mevcut. Buna da değinelim.

Charles Nelson isimli bir Amerikalının ağaçları işaretlemek üzere kurduğu boya firmasını kardeşi Evan ile 1930’larda kurdu. Ayrıca hayvan işaretlemek için de boya firması aktif haldeydi. Satışlar Nelson’un umduğu gibi değildi. Çünkü herkes klasik yöntemle kovboylar eşliğinde hayvanlar tebeşirle işaretleniyordu. Buradaki işaretlemeden kasıt, hangi hayvan suni döllenecek, hangi grupta satılacak, hangisi hamile vs bunların ayırt edilmesini kolaylaştıracak işaretlemedir. Painbtall yani boya toplarının ana fikri işte bu kısımda atılmıştır. Şöyle ki; Nelson soyisimli bu abimiz geniş bir boya sıçraması üreten bir alet yerine hava ile tabancadan atılabilecek boya topları icat etmiştir.

Sonunda bu silahi bir firmaya yaptırmış olan Nelson, ilk hayvanı yaklaşık 23 metre mesafeden vurmuş. Bu vuruş ve işaretleme paintball sporunun ortaya çıkmasına ve hatta sizin Büyükçekmece Paintball diye arama yapmanıza, Paintball Büyükçekmece sahaları aramanıza kadar vesile olmuştur.

0533 564 9793

Paintball yani boya toplarının içinde ne vardır? Kıyafete geçerse ne olur? İçindeki boya zararlı mıdır? Öncelikle boya toplarının içinde mineral yağlar, gıda boyaları, kalsiyum, etilen glikol gibi zarar verici olmayan malzemeler vardır. Bu boya topları için kullanılan malzeme suda çözünen bir malzeme olduğundan kıyafete geçse dahi yıkanınca çıkmaktadır. Büyükçekmece Paintball sahamıza gelen oyuncularımızın en çok sorduğu sorulardan biri de ayakkabıdan çıkar mı? Evet, sulu bir süngerle veya yıkamayla ayakkabınızdan da bu boya çıkmaktadır. Aynı şekilde ağzınıza boysa sıçradığında veya yutulduğunda bir zararı olmadığını bilmenizde fayda var.

Boya topları jelatinle kaplıdır. Bazı ağrı kesicilerde ve vitamin haplarında kullanılan jelatinlerle aynı malzemeden yapılmaktadır. Dolayısıyla dış kapsülü de zararsızdır. Yani gelecek olan oyuncularımız sağlıklarından hiçbir zaman şüphe etmesinler.

Mimaroba, Kumburgaz, Tepecik, Ahmediye ve Büyükçekmece Paintball diye arama yapıp bu sayfaya ulaşan sporseverlere rezervasyon yaptırmadan önce bu boya toplarının üretim aşamalarını da anlatmak isteriz.

Tabi ki önce boya üretilir ve kapsüllenmeye gönderilir. Yumuşatılmış jelatinler arasına boya eklenerek kapsüllenir. Sıcak olan toplar soğutulur ve yuvarlama makinesinde kurutulur. Toplar iyice kuruduktan sonra ambalaj için hazırlanır. Denetim ve belirli testlerden geçerken kalite kontrol yapılmış olur ve artık oyun için kullanıma hazır hale getirilir. Bu testler içinde düşme testi, patlama testi mevcuttur. Bunlardan sonra ise saha testi yani gerçek alanda testleri yapılır. Nihayetinde paintball oyuncuları için oyuna hazır hale getirilir.

Elinize aldığınız ve içinde boya çıkan bir topun da hikayesi olduğunu, geniş ve çok ciddi bir üretim süreci olduğunu, insan sağlığına zarar verilmeden üretilmesi için hangi aşamalardan geçtiğini bu sayfadaki yazımızda görmüş olduk.

Sizler de kendi paintball hikayenizi oluşturmak için arkadaşlarınızı toplayın ve bize ulaşın. Büyükçekmece, Mimaroba, Kumburgaz, Tepecik ve Ahmediye civarında paintball oynamak isterseniz 0533 564 9793 no’lu telefondan bizimle irtibata geçiniz.

Büyükçekmece Sahamız

1 Yorum

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak