Avcılar Paintball sahamız ile daha önceden farklı sahalarımızda oynamış olan ve bu oyunu ilk defa oynayacak oyuncularımıza farklı bir deneyim sunmaktayız. Avcılar’da ; Cihangir, Pelican AVM, Türksan, Torium AVM, Ambarlı, Deniz Köşkleri, Firüzköy, Tahtakale, Yeşilkent ve Şükrübey civarında paintball oynamak isteyenler bizi 0533 564 9793 no’lu numaradan arayabilir ve rezevasyon yaptırabilirler.

Avcılar Paintball

Avcılar PaintballAvcılar Paintball sahamıza gelecek oyuncularımız bu yazıyı okuyarak oyuna başlamadan önce biraz da olsa bilgi sahibi olabilirler ve geldiklerinde oyuna daha çabuk adapte olabilirler.

0533 564 9793

Bu yazımızda temel paintball ipuçlarından bahsedeceğiz. Bu sayede oyuna başlamadan önce acemiliği kısa sürede üstünüzden atacaksınız. Aslında oyunda yapılmaması gereken hatalardan bahsedersek başlangıç için size yeterli olacaktır.

Öncelikle paintball silahı bir yangın kolu değildir, olur olmaz her mesafeden atış yapmanız merminizi boşa harcamanıza sebep olacaktır. Bu yüzden 30 metreye kadar iyi bir menzil oluşturmadan atış yapmayın ki karavanacı olmayın. Paintball silahı ile 30 metreden yaptığınız atışın hedefi 12 den vurma ihtimali yüzde birdir. Nasıl yani yüzde bir? Evet doğru, nokta atışı yapmanız çok zordur. Bunun sebebi paintball basınç tüpü ile birlikte fırlatılan boya topunun hafif olmasıdır. Basınç fazla olup top hafif olunca doğal olarak falso almaktadır. Paintball Avcılar sahamıza gelmeden önce bu faktörü göz ardı etmeyin.

Buna karşı ne yapmak gerekir? Yani boya topu falso alıyorsa ne yapmak gerekir? 30 metreye kadar yaklaştıktan sonra bir kaç atış yapmanız gerekiyor. Bu atışlarda topun hangi yöne nasıl falso aldığını görerek sonraki atışlarınızı buna göre düzenleyebilir ve hedefi daha rahat vurabilirsiniz.

İyi Bir Yerleşim Önemlidir

Avcılar Paintball sahamıza gelirken aklınızda bulunması gereken bir diğer nokta da aslında yukarıdaki paragrafla paralel bir konumdadır. Saha içindeki yerleşim; iyi bir yerleşim daha rahat hareket edebilmeniz için önemlidir. Hem yukarıda bahsettiğimiz 30 metrelik atış alanını daraltmak hem de daha yakına gelerek iyi bir stratejik konum oluşturmak size 15 metreye kadar yakın bir menzile sahip olmak için fırsat verir. Ne kadar yakın olursanız o kadar iyi bir atış yapma olanağınız var demektir. Bu yüzden oyuna başlar başlamaz takım arkadaşlarınızla iyi bir dağılımın planını yapın.

0533 564 9793

Silahınızı Düz Tutun!

Bir diğer temel nokta da silahınızı iyi kullanmadır. Koşarken silahınızı pazar çantası gibi sallamayın. Silahınızı göğüs mesafesinde düz tutun ve ilerleyin. Neden mi düz? Çünkü paintball haznesi olan loaderdan toplar ancak silah düz tutulduğunda çıkar. Oyunculardan aldığımız bazı geri dönüşlerde bunu bize şikayet ediyorlar. ”Abi bu silah atmıyor, bana başka silah verin!”. Hayır, o silah atıyor ancak siz silahınızı koşarken bir sopa gibi salladığınız için loader içindeki top hazneye düşmüyor. Çünkü silahınızı düz tutmuyorsunuz. Bunun içinde hazneye top gelmesi için tekrar tekrar sallamanız gerekiyor. Ancak silahınızı düz tutarsanız bunların hiçbirine gerek kalmaz. Oyuncular bu dediklerimizi oyuna gelmeden önce bilirlerse, yukarıda bahsettiğimiz 15 metrelik iyi bir menzile ulaştıktan sonra boş atış yaparak başlangıç noktasına dönmemiş olur.

Takım Arkadaşlarınla İletişime Geç

Bireysel oynayarak kendini Rambo zannetmek sadece sana zevk verir. Takımının kazanmasını istiyorsan hiçbir zaman iletişimi kaybetme ve devamlı hareket halinde ol. Bir bariyerin arkasında tüm bir oyunu geçirmek bu oyunun ruhuna aykırıdır. Her şeyden önce spor olmaktan çıkarırsınız oyunu. Eğer sadece bunu yapmak istiyorsanız lütfen bir lunaparka gidin ve orada oyuncak ayı için atış yapın, daha fazla zevk alırsınız.

Çok fazla bağırmayın. Bağırmak sizin ve takım arkadaşlarınızın yerini belirler ki bu da rahat bulunmanızı sağlar ve hedef olursunuz. Sessiz olun, işaretlerle haberleşin ve iyi kamufle olun ki tüm bu iletişiminiz boşuna gitmesin. Avcılar Paintball sahamıza gelirken size bunlar anlatılmayacak. Sadece temel kurallar anlatılacaktır. Bu yazı işte bu yüzden size oyun öncesi fayda sağlayacak.

Avcılar’dan Marmara Paintball Beylikdüzü sahasına nasıl gidilir?

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak