Çatalca Paintball ve piknik alanlarının bolca olduğu yerlerden biridir. Genelde bu sporu yapanların en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Paintball Çatalca sahamızda siz de yer ayırtmak için bizi 0533 564 9793 no’lu numaradan arayabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tepekent Paintball, Ahmediye Paintball, İzzettin ve Çatalca Merkez alanlarında paintball oynamak için bize ulaşın.

Çatalca Paintball

Çatalca Paintball sahamız toplamda 14 Dönüm çamlık alandan oluşmaktadır. Bu sahamızda 50’ye yakın piknik masamız, mangal ve içecek hizmetimiz de yer almaktadır. Paintball Çatalca sahaları içindeki en büyük sahaya sahip olan firmamız sizlere en iyi paintball deneyimini yaşatmak için kendini her gün geliştirmekte ve yeni oyun senaryoları eklemektedir.

0533 564 9793

Çatalca Paintball - Paintball ÇatalcaÇatalca Paintball sahamıza gelmeden önce bu spor hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için bu yazımızda oyunla ilgili bazı püf noktalarına değineceğiz.

Oyuna başlamadan önce şunu düşünmeliyiz. Tek başına eğlenmeye gelen birisi misiniz yoksa grup halinde herkesle beraber eğlenmek mi istersiniz? Paintball bir takım oyunudur. Bu yüzden tek başınıza gelip sadece kendim eğleneyim diğerlerinin ne yaptığı önemli değil diyorsanız başka bir oyun tercih ediniz çünkü bu spor size göre değil demektir. Tek başına hareket eden birinin olduğu takımların defalarca yenildiğini sahamızda sık sık gördük. Bu yüzden oyun öncesinde takım olgusu ön plana çıkarılmalı ve uygun oyun mantalitesi belirlenmelidir.

Oyunlarımızda kendi başına vurulmadığı için, geriye kalan tek ya da en son kişi olduğu gurur duyan oyuncuların ne karşı takımın gözünde ne de kendi takımının gözünde bir değeri yoktur. Bu kişi sadece kendini tatmin etmiştir. Bir futbol oyununda 10-1’lik skorla yenilen bir takımın tek golünü atan oyuncusunun gururlandığını ve havasından geçilmediğini düşünün! Çatalca Paintball sahamızda bu tip oyuncuları inanın sıklıkla görmekteyiz. Lütfen bu tip oyunculardan olmayın. Takım olun ve takımca eğlenin.

Paintball beceri ve strateji oyunudur. Tabi ki eğlenmek için tek başınıza bolca da atış yapabilirsiniz. Bir kazanma amacınız yoksa, sadece eğlenmeye geldiyseniz bu sefer oyun tamamen bireysel yetenekleri sergilemeye döner. Bu tip oyunlarda kendinizi bir anda umarsızca atılan binlerce boya topunun arasında bulabilirsiniz. Aslında bu da bir çeşit eğlenme şeklidir. Çünkü vurma ve vurulma hissi en çok bireysel oynanan ve sadece eğlenmeye dönük oynanan oyunlarda etkileyicidir. Bu tip oyunları seven sporseverlere ”Çatışma” senaryolarını öneriyoruz. Çatalca Paintball yerimize geldiğinizde oyun öncesinde size hangi tür senaryoyu oynamak istediğinizi soruyoruz. Sizde grup halinde hangi tür senaryo çeşidini oynamak isterseniz onda oynayabilirsiniz.

0533 564 9793

Paintball stratejilerinde bazen bir kişi kendini ön plana çıkartarak karşı takımın dikkatini o yöne çekmesini isteyebilir. Bu tip durumlarda oyuncular dikkatten uzak bir şekilde hedefe doğru daha rahat ilerleyebilirler.Elinizden geldiğince hızlı atışlar yapın. Yani atışınızı yaparken seri bir şekilde tetiğe basın ve bunu sık aralıklarla yapın. Saniyede beş atış gibi. Bu şekilde seri atış yaparsanız hedefi tutturma ihtimaliniz daha yüksek. Çünkü ‘Tek atışla çat diye vururum ben her seferinde…’ diyenler bunun bu sporda pek olmadığını maç sonrasında anlayabilmektedir. Ne kadar sık ve seri atış yaparsanız hedefi o kadar rahat vurursunuz.

Bir diğer değinmemiz gereken konu da rakibinizi bastırmaktır. Peki bu nasıl olur? Yukarıda bir oyuncunun dikkati üzerine çekerek diğer takım arkadaşlarına olanak sağladığından bahsettik. Karşı takımı bastırmak için ise herkesin toplu bir şekilde aynı tehdit bölgesine odaklanması ve sonuca gitmesiyle olabilir. Yoğun atış altındaki rakip yerinden hareket etmekte zorlanır. Fakat dikkat edin ve oltaya gelmeyin. Yani siz de tek bir kişinin üzerine takım halinde odaklanırsanız, bu sefer rakip takım da dikkatleri bir oyuncunun üzerine çekebilir ve kendilerine kalenize ulaşmak için boş alan yaratabilirler. Dolayısıyla bir plan başka bir planı bozar. Üstün olan tarafı ise planına kimin ne kadar sadık kaldığı ve iyi uygulayabildiği belirler.

Size Çatalca Paintball, Tepekent Paintball, Ahmediye Paintball alanımızda oyun oynamak isterseniz veya Çatalca Merkez ve İzzettin yakınlarında paintball alanaı arıyorsanız bize 0533 564 9793 no’lu telden ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Marmara Paintball’a ait Paintball İstanbul Çatalca Sahasına Nasıl gidilir?

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak