Bahçelievler Paintball ile ilgilenen sporseverler birçok alanda hizmet veren paintball firmamız ile irtibata geçebilirler. Çobançeşme, Soğanlı, Kocasinan semtlerinde Paintball Bahçelievler civarında bu oyunu oynamak isteyen müşterilerimize en uygun saha için bilgi ve yol tarifi vermekte olan çalışanlarımız ile eğlenceli bir güne hazır olun ve gün boyu süre sıkıntısı olmadan paintball oynayın. Rezervasyon 0533 564 9793

Bahçelievler Paintball

paintball bahçelievlerBahçelievler Paintball yerleri ile Soğanlı, Siyavuşpaşa, Kocasinan veya Çobançeşme gibi semtlerden bu aktivite ile ilgili bilgi almak isteyen ve rezervasyon yaptırıp hafta içi veya hafta sonu oynamak isteyenler için daima telefonun diğer ucundayız.

0533 564 9793

Sosyal hayatımızda artık insanlar yeni aktiviteler peşinde koşmakta ve farklı alanlara yönelmektedir. Macera alanında Paintball Bahçelievler ile beraber veya bundan bağımsız olarak yapabileceğiniz bazı aktiviteleri sizler için bu sayfamızda derledik.

RAFTİNG: Adrenalin sevenleri hemen kendine çeken bir spordur rafting. Hem suya hem adrenaline tutkusu olanların gözdesi!  Peki rafting nedir? Nasıl yapılır? Rafting, raft adı verilen şişme botlar ve küreklerle yapılan bir su sporudur. Tabi ki bu spor her suda yapılamaz. Rafting akıntısı bol olan nehirlerde yapılmaya elverişli bir spordur. Amaç akıntıyla beraber nehirde sürüklenirken kaya, su girinti ve çıkıntıları gibi engellerde düşmeden devrilmeden ilerleyebilmektir. Rafting bir takım sporudur ve takım ruhu çok önemlidir. Takımlar 5-8 kişi olmalıdır. Eğer takımdakiler birbirleriyle uyum içinde olmayı başarabilirlerse denge bozulmaz. Bu da takımı başarıya götürür.

Rafting kurallar uyulduğu zaman göründüğü gibi tehlikeli değildir. Ama sporcular kesinlikle can yeleklerini giymeli ve kasklarını takmalıdırlar. Raftingde bir çok zorluk derecesi vardır. Bunlar parkurların zorluğuna göre belirlenir. Sınıflar 1 ile 6 arasındadır. Paintball ile kıyaslandığında daha zorlayıcıdır, genç ve zinde olan insanlara hitap eder.

JEEP SAFARİ: Doğayı keşfetmeyi, macerayı dibine kadar yaşamak istiyorsanız jeep safari turları tam size göre. İsterseniz kendi arkadaş grubunuzla isterseniz bireysel katılabileceğiniz safari turları size doğayı doyasıya keşfetme fırsatı veriyor. Genelde patika yollardan, su birikintilerinden geçen yollar bulunmakta. Bu yüzden korunaklı kıyafetler giymelisiniz. Tura başlamadan önce gerekli açıklamalar görevliler tarafından yapılmaktadır. Kurallara uyulduğu sürece güvenliği tehdit edecek bir unsur bulunmamaktadır. Bahçelievler Paintball oyun alanı ile kıyaslandığında daha kolay veya eşit zorlukta bir macera aktivitesi diyebiliriz.

KAYA TIRMANIŞI: Kaya tırmanışı bir dağ sporudur. Doğa tutkusunun ve adrenalinin birleşimi de diyebiliriz. Kaya tırmanışı tüm vücudunuzu çalıştıran yani sizi muhteşem bir fitliğe kavuşturabilecek bir spordur. Bunu yaparken de size doğayla iç içe olma ayrıcalığını verir Kaya tırmanışı zor bir spor dalıdır ve tırmanış yapabilmek için öncesinde eğitim almak şarttır. İlk derslerde teknik bilgiler öğretilmek de daha sonra ise uygulama üzerine durulmaktadır. Eğitimden sonraki ilk denemeniz en güvenli rotalar seçilerek, uzman eşliğinde yaptırılır.

İki türü vardır. Bunlar sportif tırmanışı ve uzun duvar tırmanışıdır. Sportif tırmanışı genelde yeni başlayanlar tercih eder. Kaya tırmanışının başlıca malzemeleri ise sikkeler, takozlar, takoz sapları, tırmanış ayakkabıları, ipler ve kasklardır. Ülkemizde kaya tırmanışı yapmaya elverişli birçok yer vardır. Kaya tırmanışı günden güne popülerliğini arttıran ve dikkatleri üzerine çeken, başlayanların bırakamadığı adrenalin dolu bir spordur. Kaya tırmanışında can sağlığı için güvenlik kurallarına eksiksiz uyulmalı gerekli olan her önlem alınmalıdır.

Bahçelievler Paintball

Son olarak tavsiye edeceğimiz macera aktivitemiz de tabi ki paintball. Paintball size macerayı ve adrenalini yüksek dozda yaşatacak bir oyundur. Takımlar halinde oynanır. aynı zamanda bir strateji oyunudur. Takımlar kendilerini iyi bir taktik bulmalı ve ona göre ilerlemelidir. Bireysel başarı değil takım başarısı önemlidir. Takım ruhu bu oyunun olmaz ise olmazıdır. Takım oyuncuları görev dağılımlarını uygun biçimde üstlenmeli ve herkes kendi üstüne düşeni yapmalıdır. Bahçelievler Paintball sahamıza gelmeden önce özellikle şunu aklınızda bulundurun; Hızlı düşünüp, karar verip, hareket eden bu oyunda avantajlı taraf demektir. Her iki takımı temsil eden bayraklar bulunur. Oyuncular oyuna kendi kalelerinde başlar. Oyun başhakemin komutu ile başlar. Amaç ise karşı takımı etkisiz hale getirip bayrağı diğer takımdan daha önce belirlenen noktaya getirmektir.

0533 564 9793

Paintballda oyun kuralları çok önemlidir. Adrenalin ve eğlence dolu dakikaların kötü olaylarla sonuçlanmaması için her oyuncu belirlenen kurallara uymalıdır. Öncelikle ekipmanlar eksiksiz olmalı. Oyuncular oyun başladığı anda maskelerini takmalı ve oyun esnasında kesinlikle çıkarmamalıdır. Çıkarmaları durumunda yakın mesafeden gelen boya topları yüze isabet edebilir ve bu da ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Oyuncular hakemin komutlarına uymak zorundalardır. Oyun hakemin komutu ile başlar ve biter. Herhangi bir kural ihlalinde hakem oyunu durdurur ve oyuncuları uyarır. Oyuncular kurallara uyduğu sürece güvenliği tehdit edecek hiçbir unsur bulunmamaktadır.

Bahçelievler’den Marmara Paintball merkez ofisine nasıl gidilir?

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak