Paintball sporu çok güvenli bir spordur. Ama tabi ki her sporda olduğu gibi bu sporda da hafif yaralanmalar olabilir. Bazı önlemleri alarak paintball’da yaralanmaları engelleyebilirsiniz. Paintball yaralanmalarını engellemek için en etkili olan yöntem Paintball güvenlik kurallarına uymaktır. Çünkü; bu kurallar eğlenceli ve sağlıklı spor yapabilmeniz için düzenlenmiştir.

Paintball oynarken ölüm olaylarıyla neredeyse hiç karşılaşılmamıştır. Ama yine de her spor gibi bazı önlemlerinizi önceden alabilirsiniz. Eğer önemli bir rahatsızlığınız varsa paintball’a başlamadan önce doktorunuzdan öneri almanız tavsiye edilir. Bunun yanı sıra önemli bir nokta olan kask kullanımı da paintball sporundaki yaralanmaları etkileyen en önemli unsurdur. Kesinlikle kaskınız olmadan paintball sahasında olmamanız gerekir.

Paintball İşaretleyici Zararlı Mıdır?

Paintball silahları ne kadar silah olarak tanımlansa da asla bir silah gibi çalışmaz ve kullanılamaz. Amaçlandığı şekilde kullanılması ve güvenlik önlemlerine uyulması durumunda paintball işaretleyici zarar vermez. Paintball silahları yeterince hızlı ateş etmez ve mermi herhangi bir kalıcı hasara neden olacak kadar ağır değildir. Boya topları özellikle teknolojiyle birlikte doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde düzenlenmiştir.

Güvenli atış mesafesine uyulmadan yapılan atışlarda rakibinizin canını acıtabilir ve oyunun dengesini değiştirebilirsiniz. Bu yüzden, mutlak bu konuda bilgi sahibi olmalı ve güvenlik kurallarına uymalısınız. Unutulmaması gerekir ki paintball’da en büyük risk, oyuncuların sahada maskesiz olması ya da  maskesini çıkarması sonucunda oluşabilecek yaralanmalardır. Bu durumda da maske ya da koruyucu kask her zaman takılı olmalıdır. Çıkarmak istediğiniz zamanlarda hakemden oyunu durdurmasını isteyebilirsiniz.

paintball kaskıGörüldüğü gibi paintball tüm kurallara uyulduğunda oldukça güvenli bir spordur. Ciddi ya da hafif tüm yaralanmalar paintball güvenlik önlemlerine uyularak atlatılabilir. Paintball kurallarıyla ilgili fikir sahibiyseniz Paintball Çatalca sahamızda doğayla iç içe eğlenceli bir paintball maçı yapabilirsiniz. Bunun için takımınızı hazırlamanız yeterli olacaktır.

0/5 (0 İnceleme)

Bir cevap yazın

Email adresiniz başka bir yerde paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar *

Yorum Bırak